BIK, KRD czy Windykator, Komornik

Wielu ludzi bardzo obawia się wpisu doBIK czy KRD. Jeśli ktoś nie wie, to są to specjalistyczne instytucje, które zajmują się wpisami dłużników w naszym kraju. Dopisywane są do nich osoby, które są zadłużone wobecbanków czy innych instytucji w naszym kraju. Do KRD może nas wpisać każdy, u kogo posiadamyzadłużenie.
BIK czyli biuro informacji kredytowej, zajmuje się one selekcjonowaniem wpisów odnośnie tego : ile mamy kredytów, gdzie mamy kredyty, jakie mamy razy, okres spłaty i najważniejsze. Czy są one systematycznie uregulowane wobec banków.
KRD to nic innego, jak krajowy rejestr dłużników. Przed tą instytucją nic się nie ukryje. Zawarte są tam wszystkie informacje, od kiedy jesteśmy zadłużeni, na jaką kwotę, u kogo jesteśmy zadłużeni.
Większość PARABANKÓW nie ma możliwości wpisu do BIK, czyli nasze chwilówkisą z wysokimi kosztami.

Czemu ludziom komornik czy windykator, od razu kojarzy się zatrzymaniem naszej nieruchomości, pojazdu czy innych korzyści majątkowych jeśli jesteśmy zadłużeni. W rzeczywistości, są oni ostatnim ratunkiem dla naszych niespłaconych kredytów. Bo właśnie z nimi ustalacie ostateczne warunki spłaty w jakim terminie i w jakich ratach. Właśnie komornik jest w stanie przekonać kontrahentów, aby załagodzić daną sytuację i nie dopuszczać do sytuacji, w których nie potrafilibyście spłacić zadłużenia.