Pożyczki na dowód online

Najprostszym sposobem na szybki zastrzyk pieniądza jest pożyczka na dowód. Kiedy potrzebujemy szybko pieniędzy bez zbędnych formalności, oraz kiedy mamy już zaciągnięty jakiś kredyt w banku i nieregularnie go spłacamy, telefon do firmy udzielającej takie pożyczki od ręki, jest pierwszym nasuwającym się na myśl, rozwiązaniem.
Firm, które udzielają takich pożyczek jest sporo na rynku. Wypełniają one lukę, którą zostawiają banki odrzucające wnioski o przyznanie kredytu, dla osób ze złą historią kredytową.

Dlaczego więc firmy pozabankowe biorą na siebie ryzyko, którego silne i bogate banki nie chcą podejmować?
Powodów jest kilka. Najważniejszym jest fakt że rynek nie lubi dziur i jeśli jest zapotrzebowanie, znajdzie się zawsze ktoś kto podejmie ryzyko zaspokojenia go. Polska nie jest bogatym krajem, a spora ilość ludzi ma trudną sytuację finansową i często nie starcza "od pierwszego do ostatniego". Przy tak dużej ilości potencjalnych klientów, ryzyko utraty pieniędzy jest niwelowane do minimum, a dzięki umowie, klient zobowiązuje się do spłatypożyczki prędzej czy później, pod rygorem windykacji długów.
Dlatego firmy nakładają na pożyczki na dowód wysokie oprocentowanie, żeby ominąć ustawę antylichwiarską stosują dodatkowe opłaty, takie jak obowiązkowe ubezpieczenie, wyższe niż u normalnego ubezpieczyciela, koszty związane z opłatą pracowników wędrujących od klienta do klienta, ściągającego należne raty itd. Sposobów jest tyle jak wyobraźnia managerów takich firm jest wielka, a cierpią na tym najbiedniejsi.
Pożyczka na dowód cechuje się szybkością i wygodą, która niestety przekłada się na wysokość należnej do spłaty sumy pieniędzy. Jednak przy złej historii kredytowej, oraz brakiem stałych dochodów wydaje się być jedynym rozwiązaniem.