Jakie trzeba spełnić warunki żeby dostać kredyt?

Jakie źrodła dochodu akceptują banki?

Banki dla swoich stałych oraz nowych klientów przygotowały specjalną ofertę. Do wyboru jest wiele produktów bankowych, dzięki którym można opłacić edukację dzieci, sfinansować kupno mieszkania czy samochodu oraz budowę domu. Starając się o przyznanie kredytu czy też pożyczki, trzeba dopełnić formalności. Przede wszystkim trzeba złożyć wniosek w banku o przyznanie kredytu czy debetu w koncie, jak też wydanie karty kredytowej. Wnioski mogą złożyć klienci banku, jak też osoby, które nie posiadają konta. Przy czym trzeba dowiedzieć się, z jakich produktów można skorzystać. Z reguły stali klienci mają do dyspozycji więcej produktów o niższym oprocentowaniu. Na dodatek mogą także skorzystać z ulgowych opłat za korzystanie z usług banku.
Ubiegając się o przyznanie kredytu, karty kredytowej czy też limitu odnawialnego w koncie, trzeba udokumentować jakie ma się dochody. Do wniosku kredytowego, dołącza się zaświadczenie kredyt gotówkowyo zarobkach, kopie umowy czy też umów zawartych z pracodawcą. Poza tym dołącza się formularz wypełniony przez pracodawcę, w którym określa się okres zatrudnienia a także wysokość zarobków.
Jest kilka źródeł dochodu, które akceptuje Bank, podczas dopełniania procedury rozpatrywania wniosków a także udzielania kredytów. Przede wszystkim wskazane jest, aby klient zatrudniony był na stałe w ramach umowy o pracę czy też posiadał kontrakt menadżerski. Umowa o pracę z reguły zawierana jest na czas określony. Szczególne warunki zatrudnienia określane są przez pracodawców. Taki typ zatrudnienia jest dla banku gwarancją, że klient będzie miał środki na spłacanie kredytu. Kolejnymi umowami, które są akceptowalne przez Banki są umowy zlecenia, ale te muszą być zawarte na dłuższy okres czasu. Poza tym osoba, która stara się o kredyt czy też o pożyczkę w Banku, musi być w ramach umowy zlecenia czy też umowy o dzieło zatrudniona przez minimum trzy miesiące, jeśli ubiega się o niedużą pożyczkę. Jeśli stara się o kredyt czy też pożyczkę o znacznej wysokości, wówczas musi udokumentować dochody z około 6 miesięcy. Dla każdego Banku, istotne jest to, żeby Klient miał pracę stałą oraz jak najwyższe dochody.
O kredyty oraz korzystanie ze wszystkich produktów finansowych, mogą się także ubiegać osoby zatrudnione zagranicą. Muszą wówczas dostarczyć do Banku zaświadczenie o zameldowaniu w Polsce, oraz potwierdzenie zatrudnienia zagranicą wraz z wykazaniem ile zarabiają.
Klienci banków, którzy posiadają własne firmy, muszą dostarczyć do banku dokumenty dotyczące prowadzone działalności. Reasumując, źródeł dochodu, które akceptują banki jest wiele.