Kredyty gotówkowe i pożyczki pozabankowe

Kredyt gotówkowy i pożyczka bez BIK - opis produktów dostępnych w banku


Środki można wydać na dowolny cel, przy czym banki oraz kredytobiorców, czyli osoby, które ubiegają się o kredyt obowiązuje przestrzeganie prawa bankowego. kredyt gotówkowyProcedura przyznawania kredytu gotówkowego jest jedną z bardziej uproszczonych. Przy czym warto pamiętać, że osoby, które mają złą historię kredytową w BIK czyli Biurze Informacji Kredytowej czy też mają niedużą zdolność kredytową, mogą nie otrzymać kredytu gotówkowego od Banku. W razie otrzymania odmowy przyznania kredytu bądź pożyczek w banku można szukać ofert pożyczek bez BIK, które są dostępne w firmach pozabankowych. Dlaczego bez BIK? Ponieważ do zasób BIK mają dostęp jedynie banki i inne wyznaczone instytucje państwowe do których firmy oferujące pożyczki pozabankowe nie należą.
Jak otrzymać kredyt gotówkowy? Po pierwsze trzeba wybrać Bank. Następnie, wystarczy złożyć właściwy wniosek. Specjalne wnioski o przyznanie kredytu gotówkowego są do pobrania z placówek bankowych, a także można je ściągnąć ze stron internetowych. Trzeba wypełnić wszystkie rubryki we wniosku czyli wpisać: imię i nazwisko, adres, dane kontaktowe a także źródło dochodu. Zaświadczenie o zarobkach wypełniane jest przez pracodawcę. Określa się na jaki okres została zawarta umowa oraz na jakich zasadach. Poza tym trzeba wskazać to jaka kwota ma być pożyczona przez bank. Wysokość kredytu gotówkowego jest różna, od małych kwot do bardzo znacznych. Warto dodać, że dla stałych klientów banki przygotowały wiele ciekawych propozycji, w tym możliwość przyznania kredytu gotówkowego, bez posiadania poręczycieli oraz specjalnych zabezpieczeń.
Aby uzyskać kredyt trzeba dopełnić wszystkich formalności, czyli przede wszystkim złożyć dokumenty kredytowe czyli zbiór dokumentów, wymaganych przez Bank. Z reguły są to: dowód osobisty, drugi dokument tożsamości a także dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody oraz umowę o zatrudnienie. W niektórych przypadkach potrzebny jest także dokument potwierdzający to, iż współmałżonek się zgadza na kredyt. Z reguły zgoda małżonka jest wymagana wtedy, gdy kwota kredytu gotówkowego jest znaczna. Konieczny jest wówczas podpis małżonka na umowie o kredyt. Jeśli o kredyt gotówkowy ubiegają się emeryci oraz renciści, muszą oni również dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty do Banku. Takie jak: dowód osobisty, drugi dokument potwierdzający tożsamość a także ksero decyzji dotyczącej przyznanej emerytury oraz renty.
Szczegółowe warunki udzielania kredytu, w tym kiedy ma być spłacony w całości oraz kiedy następuje spłata rat kredytu, wszystko to jest ustalane podczas zawierania umowy z Bankiem. Ustala się także to, jaka jest wysokość poszczególnych rat, wliczając odsetki oraz koszty manipulacyjne. Prowizja bankowa czyli wysokość opłaty, którą pobiera Bank za rozpatrzenie wniosku oraz uruchomienie kredytu jest różna. Opłatę trzeba uregulować tuż po uruchomieniu kredytu i otrzymaniu środków na konto. Środki przelewane są rachunek, ale także mogą być przekazane przelewem pocztowym lub odebrane w placówce Banku.