Pożyczki pozabankowe

Wbrew pozorom zdecydowanej większości osób słowo „pożyczka”wcale nie kojarzy się z udzieleniem upragnionej kwoty gotówki, a tylko i wyłącznie z całą masą niezbędnych formalności, jaką będą oni zmuszeni załatwiać w związku z warunkami narzuconymi im przez instytucję bankową. Co istotne, pożyczki pobierane w baku mają również tę cechę charakterystyczną, że zanim dojdzie do przelania środków finansowych na konto pożyczkobiorcy, upłynie spora ilość czasu. Zdając sobie sprawę z – bądź co bądź sporych trudności – jakie są związane z pożyczkami bankowymi, naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzą instytucje pozabankowe, oferujące możliwość udzielenia pożyczki bez zbędnych formalności i to w krótkim przedziale czasowym.
Pożyczki pozabankowe stanowią rodzaj zobowiązania finansowego oferowanego przez firmy prywatne, czyli właśnie instytucjepozabankowe. Ten rodzaj pożyczek niesłusznie kojarzony jest z odzyskiwaniem przez pożyczkodawcę zaciągniętego długu, za pomocą odwiedzających nas we własnym domu, mężczyzn o sporych gabarytach. W praktyce są to bowiem w większości poważne firmy, których działalność jest jak najbardziej legalna i w pełni zgodna z prawem.

Charakter pożyczek pozabankowych

pozyczki pozabankowePrzedstawiane tu pożyczki pozabankowe posiadają kilka cech charakterystycznych, które wyróżniają je na tle innych produktów finansowych dostępnych w chwili obecnej na polskim rynku. Po pierwsze bowiem, ich zaciągnięcie nie jest związane dla pożyczkobiorcy ze zbyt dużą ilością koniecznych do załatwienia formalności. Na ogół bowiem do uzyskania gotówki potrzebować będziemy tylko i wyłącznie własnego dowodu osobistego. Niemniej jednak warto wspomnieć, że w wybranych przypadkach dana firma może oczekiwać od nas zaświadczenia o zarobkach, chociaż wówczas wymagane kwoty uzyskiwanego dochodu również nie są zbyt wysokie. Poza tym sumy możliwe do uzyskania rozpoczynać mogą się już od kwoty 50zł. Niestety, rzadko przekraczają one pułap 1000zł. Zaciągnięcie większej pożyczki pozabankowej jest jednak możliwe, ale tylko w momencie kiedy jesteśmy stałymi klientami danej firmy, a nasza historia spłat poprzednich zobowiązań jest dla instytucji pozabankowej satysfakcjonująca. Poza tym otrzymanie pożyczki pozabankowej nie jest związane ze zbyt długim czasem oczekiwania na otrzymanie gotówki. Na ogół wypłata środków finansowych następuje w ciągu jednego dnia.