Szybka pożyczka gotówkowa

W czasach, kiedy żyjemy szybko i ciągle brak nam czasu, każde udogodnienie dla klienta jest mile widziane. Właśnie takie uproszczone procedury zadecydowały o wielkiej popularności szybkich pożyczek gotówkowych. Na taką pożyczkę mógł liczyć prawie każdy, kto miał jakiekolwiek dochody – mogły one być w wysokości zaledwie kilkuset złotych na miesiąc.

Oprócz tego, spłatę pożyczki można rozłożyć na kilka lat, a nawet zawiesić na kilka miesięcy w ramach wakacji kredytowych. Zdolność kredytowa nie była sprawdzana zbyt szczegółowo, a minimalne wymagania doprowadził do tego, że pożyczki zaciągali nawet ci klienci, którzy nie do końca byli w stanie poradzić sobie z ich spłatą. Co wystarcza do zaciągnięcia takiej pożyczki? Najczęściej tylko dowód osobisty i oświadczenie o zarobkach. Wniosek rozpatrywany jest w ciągu jednej doby, a następnego dnia pieniądze już są na naszym koncie.

Przyczyną największych problemów przy spłacie szybkiej pożyczki jest najczęściej zbyt pobieżne przyjrzenie się umowie zawieranej z bankiem. Z tego powodu pożyczkobiorcom zwykle umykał bardzo istotny fakt, czyli wysokość oprocentowania przyznanej pożyczki. Jest ono zwykle dość wysokie, sięgające nawet dwudziestu procent. To przekłada się bezpośrednio na wysokość miesięcznych rat. Równie wysokie są także odsetki karne, naliczane za każdy dzień zwłoki. Zanim więc zdecydujemy się podpisać umowę o szybką pożyczkę, powinniśmy na spokojnie przeczytać wszystkie jej punkty, tak by nie spotkało nas potem niemiłe rozczarowanie.