Wnioski kredytowe składane online

Niedawno pojawiła się możliwość składania wniosków o kredyt przez internet. Jest to całkowicie bezpieczny sposób, bo przesyłany wniosek jest szyfrowany, zatem ryzyko, że ktoś go przypadkowo przeczyta, jest niewielkie. To z pewnością także bardzo wygodny sposób, bo nie musimy wybierać się na spotkanie z pracownikiem banku, możemy to zrobić o każdej porze dnia i nocy, a sam wniosek będzie miał uproszczoną formę. Banki same zachęcają klientów do składania wniosków o kredyt przez internet, proponując wtedy chociażby niższą prowizję za swoje usługi. Wnioski online składane są przede wszystkim w przypadku niewysokich kredytów gotówkowych, kiedy nasza zdolność finansowa nie jest sprawdzana zbyt rygorystycznie. Górny limit to najczęściej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Po wypełnieniu formularza kredytowego wniosek trafia do biura obsługi klienta i tam jest analizowany. Sprawdzane są nasze dane osobowe, a jeśli wszystko się zgadza, kredyt zostaje nam przyznany. W niektórych przypadkach możemy być dodatkowo poproszeni o dosłanie innych dokumentów, na przykład skanu naszego dowodu osobistego albo zaświadczenia o zarobkach. Najwygodniej jest aplikować online o kredyt w banku, który prowadzi nasz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Wtedy dużo szybciej i łatwiej będzie sprawdzić naszą kondycję finansową, a tym samym możemy liczyć na korzystniejsze warunki spłaty kredytu. Umowa w takim przypadku zostanie nam dostarczona pocztą albo przez kuriera, my tylko musimy ją podpisać i odesłać do banku.