Kredyt konsolidacyjny

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na gotówkę, rośnie też ryzyko wpadnięcia w tzw. Spiralę kredytową. Kiedy bierzemy dużo kredytów na dowód będących co prawda branych na niską kwotę, narażamy się na znaczna stratę pieniędzy z naszego konta. Ale co zrobić jeśli te kredyty gotówkowe brane były naprawdę na bieżące potrzeby, przez jakieś zdarzenie losowe, na które nie mieliśmy wpływu.
Wypadki chodzą po ludziach i dlatego banki utworzyły właśnie taką ofertę jak kredyt gotówkowy. Analitycy jednak zauważyli, że można wydrzeć niejako trochę pieniędzy od ludzi zadłużonych na tak dużą skalę jednocześnie pomagając im.

Cudowny kredyt konsolidacyjny

Dzięki połączeniu wielu kredytów w jeden, klient spłaca mniejsze raty. Cechą zasadniczą jest to, że nie musimy martwić się naszymi wcześniejszymi problemami finansowymi, gdyż bank konsolidujący nasze kredyty bierze za nie odpowiedzialność. Innymi słowy wykupuje nasze zadłużenie.
Jedynym problemem związanym z taką usługą jest zastaw hipoteczny. Dzięki temu, że nie musimy martwić się o spłatę wielu kredytów i że nasze raty będą niższe, a także okres spłaty może być wydłużony, bank wymaga od nas zabezpieczenia pod nieruchomość, co w niektórych przypadkach może być barierą nie do przeskoczenia przez niektóre osoby. Tym nie mniej. Kiedy jesteś zadłużony na znaczne kwoty i kiedy jesteś właścicielem domu, mieszkania czy czegokolwiek co nie jest zastawione hipotecznie, wtedy ta oferta jest jak najbardziej dla Ciebie. Szereg tzw. Kredytów na dowód, szybkich i prostych, zamieni się w jeden solidny, ale i łatwiejszy dla spłaty i paradoksalnie tańszy.