Kredyt na oświadczenie

Najczęstszą usługą banku dla przeciętnego indywidualnego klienta jest kredyt gotówkowy. Kredyty na dowód cechują się bardzo małymi wymaganiami, w kwestii formalnej. Wystarczy przynieść dokument stwierdzający tożsamość i po rozpatrzeniu wniosku prawdopodobnie dostaniemy mały kredyt na bieżące wydatki.
Pamiętać należy o tym, że taki produkt skierowany jest głównie dla stałych klientów z kontem w banku i z czystą historią kredytową. W przypadku banków od klienta wymaga się także wypisania oświadczenia o zarobkach. Nie jest to to samo co zaświadczenie z firmy, z jej pieczątką i podpisem osoby upoważnionej do wystawiania takiego dokumentu.
W kwestii prawnej oświadczenie jest dokumentem o mocy takiej samej jak zaświadczenie, wystawiane przez pracodawcę. Dlaczego? Zawarte w nim dane są oświadczeniem woli, a w kwestiach finansowych, gdy ktoś pragnie pozyskać pieniądze oświadczając nieprawdę narusza tym samym prawo. Nazywa się to fraudem, czyli oszustwem, ściganym przez prokuratora.

Piszmy w oświadczeniu zawsze prawdę.

Lepiej nie dostać kredytu, niż później mieć problemy z prawem. Poza tym bank potrzebuje takiego oświadczenia, by zabezpieczyć się, mimo umowy, przed oszustami. Takie dodatkowe zabezpieczenie, w przypadku kredytów na oświadczenie, odstrasza i gwarantuje, że jedynym klientem będzie uczciwy obywatel.
Coraz częściej banki, łagodzą wymogi dotyczące przyznawania kredytu. Indywidualny klient, stały i lojalny może liczyć na kredyt na dowód lub tak zwane oświadczenie, które będzie zabezpieczeniem. Jeżeli wiec jesteś uczciwym, wiernym kredytobiorcą, a w dodatku nie lubisz biurokratycznych formalności i załatwiania w zakładzie pracy papierów dotyczących Twoich zarobków taka oferta banków powinna Cię zainteresować.