Pożyczka bez BIK

Banki, zanim zdecydują się na pożyczenie nam swoich pieniędzy, najpierw bardzo skrupulatnie sprawdzą, czy istotnie warto nam zaufać. Jeśli nasza historia kredytowa budzi zastrzeżenia albo zarabiamy zbyt mało, na kredyt, zwłaszcza na dużą kwotę, raczej nie mamy co liczyć. Co jednak mają zrobić ci klienci, którzy potrzebują kredytu ale nie spełniają surowych wymagań stawianych przez bank? Dla nich pozostaje pożyczka bez BIK. Są one najczęściej udzielane przez instytucje parabankowe. Chociaż takie instytucje też mają dostęp do bazy danych w Biurze Informacji Kredytowej, nie uzależniają swojej decyzji od informacji w nim zawartych.

Niestety pożyczka bez BIK nie będzie udzielona na bardzo wysoką sumę, wystarczającą na przykład na kupno mieszkania. Najczęściej są to niewygórowane kwoty potrzebne na bieżące wydatki albo uregulowanie innych zadłużeń. Co będzie nam potrzebne do uzyskania pożyczki bez BIK? Przede wszystkim dowód osobisty. Czasami, w przypadku niewysokich pożyczek, dowód osobisty w zupełności wystarczy, ale przy większych pożyczkach musimy udokumentować swoje miesięczne zarobki.

Do tego powinny one przekraczać minimalną kwotę dochodów ustalaną przez kredytodawcę. Nie jest konieczne posiadanie umowy o pracę, ale w przypadku umowy zlecenie albo o dzieło, musimy udokumentować, że swoje zarobki otrzymujemy z jednego miejsca zatrudnienia od co najmniej trzech miesięcy. Pożyczka bez BIK dostępna jest także dla emerytów i rencistów, na podstawie ostatniego odcinka ich emerytury bądź renty.